Menu
Alışveriş Sepetiniz

Ortaklık Programı Kullanımı & Koşulları

Ortaklık Programı Hakkında

Ortaklık programı kapsamında belirlenen komisyon oranı ile yaptığınız her satıştan kazanç sağlayabilirsiniz. Ortaklık programı güncel komisyon oranını görüntülemek ve ortaklık programına üye olmak için tıklayınız.

Bu programda satış ortaklığına katılan kişilerin yapması gereken sadece müşteriyi yönlendirmek ve alışveriş yapmasını sağlamak. Kargo, entegrasyonları, baskı işlemleriyle uğraşmak, kredi kartı komisyonunu karşılamak, kredi kartıyla alışveriş imkanı sunmak, taksit imkanı sunmak, baskı sağlamak bizim sorumluluğumuzdadır. 


Ortaklık Programı Nedir?

Ortaklık programı 3D Baskı Sipariş ile iş sahibi olmak isteyenleri ve kolay yoldan kazanç sağlamak isteyenleri biraraya getiren bir programdır. Ortaklık programı bir bakıma bayilik gibidir. 


Ortaklık Programında Kazanç Nasıl Sağlanıyor?

Müşterinize satışını yapmış olduğunuz ürün bellidir. Takip kodu oluşturma aracını kullanarak ürün takip kodu oluşturup müşterinize oluşturduğunuz takip kodunu göndermeli ve alışveriş işlemini tamamlamasını istemelisiniz. Müşteriniz göndermiş olduğunuz takip kodunu kullanarak alışveriş yaptığında ve ödeme tamamlandığında, müşteri sipariş durumu "Tamamlandı" olarak güncellendiğinde belirtilen oranda komisyon ortaklık hesabınıza yansıtılır. Müşteriniz takip kodunuzu kullanmadığı taktirde irtibata geçip sizin müşteriniz olduğunu ispat edecek bilgiler verirseniz komisyonunuz manuel olarak eklenecektir.


Çok Renkli Üründe Nasıl Bir Politika İzleniyor?
Boyama gerektiren ürünlerde, boyama işlemini biz gerçekleştirmiyoruz. Şuanda satış ortaklarımızdan bazıları bizden ürünü sipariş edip, boyamasını istediği gibi yapıp kendi fiyatını belirleyerek satış yapmaktadır. Bu durumda fatura sizin adınıza kesilmekte ve yine  komisyonunuzu almaktasınız.


Ortaklıkta Komisyon Ödemesi Nasıl Sağlanıyor?
Satış ortaklarımıza sistemde belirtmiş oldukları banka hesaplarına komisyonları her hafta pazartesi günü aktarılır.


İstediğimiz Ürünü Nasıl Siteye Ekleyeceğiz? Fiyatlandırma Nasıl Olacak?

Siteye eklenmesini istediğiniz ürünün stl dosyası veya çizim dosyası var ise mail adresimiz(iletisim@3dbaskisiparis.com) üzerinden dosyaları bize gönderebilirsiniz. Dosyaları bize iletiken çizim içeriğini mutlaka bildirmeniz gerekmektedir. 

Herhangi bir çizimi bulunmayan ürünler için profesyonel çizim gerektirmeyen basit düzeyde çizimleri yapabilir ve siteye ekleyebiliriz. Sizin tarafınızdan veya bizim taraıfmızdan çizilerek siteye eklenen ürünlerde fiyat belirtilmektedir. Ortaklık kapsamında komisyon oranınız kadar indirim alarak sipariş verebilirsiniz. Satış ortaklarımız böyle bir durumda bizi bilgilendirmeli ve komisyon oranları kadar indirim kodu istemelidir. Satış ortaklarımız siparişlerinde oluşturulan indirim kodunu kullanmaları durumunda komisyonlarını tahsil etmiş sayılacaktır.


Diğer Bilgiler:

Kargoyu Karşılıyor musunuz?
Evet, siparişi veren müşteriden kargo ücreti tahsil edildiği için satış ortağımızdan herhangi bir kargo ücreti istenmemektedir. Satış ortağımıza gönderilen ürünlerin boyama işleminden veya işlenmesinden sonra asıl müşteriye kargolama durumundaki ücret satış ortağımıza aittir. 


Kredi Kartı Entegrasyonu Hangi Firma Sağlıyor?
PAYTR (Detaylı Bilgi)

Komisyon Oranında Artış Olacak mı?
İlk 1 sene artış beklenmemelidir, sonrasında satış miktarına göre değerlendirme yapılabilir.


Ürün İadesi

Baskısı yapılan ürün mesafeli satış sözlemesi 8. ve b maddesi gereğince "Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler" kapsamına girmesi sebebiyle iadesi söz konusu değildir. Sadece, sipariş edilen üründen farklı bir ürün gönderilmesi durumunda iade kabul edilmekte ve sipariş edilen ürün gönderilmektedir.


Ortaklık Programı Nasıl Kullanılır?

Ortaklık programının nasıl kullanıldığı konusunda bilgi verebilmek için öncelikle web sayfamızda bulunan bir ürün seçmemiz gerekmektedir. Örnek siparişimiz Mercedes C63 Amg Model Araç olsun. Eğer satışını yapacağınız ürünün stl dosyası ve çizimi bizde bulunmuyor ise tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Dosyaları mail adresimiz(iletisim@3dbaskisiparis.com) üzerinden bize iletebilirsiniz. Ardından fiyat belirlenerek web sayfamıza eklenecek ve eklenen ürün size bildirilecektir.


Müşterinize, siteye eklenmiş olan Mercedes C63 Amg Model Aracın siparişini vermeden önce satış ortağımız olarak takip kodu oluşturmanız gerekmektedir. Takip kodu oluşturmak için öncelikle "Ortaklık Programı"na giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra panelinizin sağ kısmında bulunan sekmelerden " Takip Kodu Oluştur " kısmına tıklamanız gerekmektedir.


Ardından takip kodu oluşturma aracı sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu kısımdan "Takip Edilecek Ürün" kısmına tıklayıp satış yapacağınız ürünü yazmalısınız. Örnek ürünümüz Mercedes C63 Amg Model Araç olduğu için doğrudan boş alana mercedes yazdığımızda satışı yapılan ürünlerin başlığında mercedes bulunan tüm ürünler listelenecektir. Buradan satışını yaptığınız ürünü seçmelisiniz. Biz örnekte olduğu gibi Mercedes C63 Amg Model Aracı seçtik.Ardından sistem tarafından "Takip Bağlantısı" kısmından size bir link verilecektir. Bu linki müşterinize göndererek alışveriş işlemini tamamlamasını istemelisiniz.


Bu takip bağlantısı size özeldir ve bu takip bağlantısıyla yapılan her alışverişten komisyon kazanmaktasınız. Takip kodları her ürün için ayrı olarak oluşturulmalıdır. Bu takip kodlarını internet üzerinde paylaşabilir, yayınlayabilir ve dağıtabilirsiniz. Bu takip koduyla seçtiğiniz ürünü satın almaları durumunda komisyonunuz otomatik olarak eklenecektir.


Sistem hatalarını bildirmek için iletisim@3dbaskisiparis.com adresinden veya 0543 977 57 13 müşteri hizmetlerinden bize ulaşabilirsiniz.