Menu
Alışveriş Sepetiniz

Sağlık Personelimize Destek Olun!

Covid-19 ile mücadelede sahip olduğumuz 3 boyutlu yazıcı potansiyeli ile medikal parçalara, araç ve gereçlere ihtiyaç duyan hastaneleri desteklemek ve kişisel korunma ihtiyacına 3 boyutlu yazıcı teknolojileri ile cevap vermek istiyoruz.
3 boyutlu yazıcıda üretilmiş parçalar, ihtiyaç anında orijinal parçaların yerini daha kısa sürede alabilir.
Tedarik zincirlerinin kırılmasına sebep olan salgın sebebiyle ithal edilmesi, maliyeti yüksek ve sayıca çok olması gereken kritik medikal parçaları 3D yazıcılarla üretilip ihtiyacı olan hastane, sağlık kuruluşu ya da kişilere ulaştırılmasını sağlamak istiyoruz.

Vereceğiniz 1 kilogramlık hammadde desteği ile 35 adete kadar üretim yapılabilmektedir. İstediğiniz tutarda veya doğrudan hammeddeyi tarafımıza göndererek destek sağlayabilirsiniz.


Destek olmak için iletişime geçebilirsiniz.(Tıklayınız)

Birkaç Soruya Cevap Vermek İstiyoruz:


Üretimler Steril mi?
Kullanılan PLA ve PETG malzeme sağlığa zararı olmayan bitkisel yapay plastik malzemeler ancak steril değiller. Üretimi yapıldıktan sonra IPA veya sabunlu su ile steril edilmektedir.

Neden yüz kalkanını tercih ediyorsunuz, nasıl bir koruma sağlıyor? N95 veya diğer maskelerin yerini tutar mı?
Yüz kalkanı sağlık çalışanlarının göz ve çevresine virüsün bulaşmasını ve dalgınlıkla ellerini yüzlerine götürmesini veya hastaların hapşırması/öksürmesi/ağız sıvıları sıçraması sonucu oluşabilecek virüs transferini engellemek için kullanılıyor. Maskelerin yerini tutmaz, beraberinde kullanılması gereken bir aparattır.

Neden Valf (+ diğer parça isimleri) üretmiyoruz?
Şu an için sağlık çalışanlarının valf vb talepleri bulunmamakta ancak istendiği takdirde bu girişime destek verenlerle birlikte aksiyon alabiliriz.

Şuana kadar üretilen maskeler nasıl gönderildi?
Teslimatlar tarafımızca ve Türkiye Motosiklet Platformu’nun desteği ile toplanıp ihtiyaç sahibi hastaneye yönlendiriliyor.

Üretim teknoojisi olaran ne kullanıyorsunuz?
En yaygın teknoloji FDM olduğu için şu an FDM ile ilerliyoruz.


Üretilen maske:
Bu girişimle desteklediğimiz sağlık çalışanlarımız:Sağlık personeli iseniz maske tedariği için iletişime geçebilirsiniz.