Web sayfamız üzerinden yaptığınız alışverişler, diğer alışveriş sitelerine göre çok farklı detaylar içerdiği için siparişleriniz esnasında size kolaylık sağlaması için bu makaleyi hazırladık. Öncelikle sipariş ekranında karşınıza çıkan ilk seçeneklerin ne olduğu hakkında sizleri bilgilendirelim.


Açıklamalar

Açıklamalar bölümünde ürün ile ilgili ve sipariş içeriği ile ilgili detaylar bulunur. Video içeriği veya ürünü tanıtan ek fotoğraflar burada yer alır. Sipariş vermeden önce mutlaka dikkatlice kontrol edilmelidir.


Özellikler

Siparişiniz esnasında ürün sayfasında "Özellikler" sekmesi, varsayılan seçeneklerde ve en düşük seçeneklerde ürününüzün baskı özellikleri bilgisine yer verilir. Böylelikle karşılaştırma yapabilirsiniz. Baskı terimleri ile ilgili detaylı bilgi için 3d Printer Terimleri kategori sayfamızı inceleyiblirsiniz.
Ürün Ağırlığı

Ürün ağırlığı sizin için önemli ise sipariş ekranında bulunan ağırlık kısmından veya sipariş özellikleri kısmında bulunan ağırlık bilgisini kontrol edebilirsiniz.
Katman Seçimi

Ürününüzü sipariş ederken kaliteyi ve sağlamlığı arttırabilmek tamamen sizin elinizde. Ürünlerimiz tamamen sizin seçeceğiniz özellikler doğrultusunda baskısı yapılmaktadır. Katman seçiminde değer ne kadar düşerse o derece kaliteli ve prüzsüz baskılar alınır. Katman seçimi sırasındaki değişiklikler ürün baskı süresini arttırmasından kaynaklı olarak fiyatta değişikliklere sebep olur. (Katman Yüksekliği ile ilgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.)Renk Seçimi (Malzeme Seçimi)

Burada resnk seçimi yaparken aslında malzeme seçiminide aynı anda belirtmiş oluyorsunuz. Rengin yanında herhangi bir ifade bulunmuyorsa (ABS,TPU,PETG v.b) bu renkler için kullanılan malzeme PLA dır. PLA sert ve az esneklik gösteren, ısıya az dayanıklı, bitki türevi yapay bir plastiktir. ABS ifadesinin yer aldığı renklerde ise petrol türevi gündelik hayatta tüm plastik ürünlerde kullanılan hammadde olan ABS kullanılır. ABS, sert, az esneklik gösteren, petrol türevi ve ısıya daha dayanıklı bir hammaddedir. TPU ifadesinin yer aldığı hammadde, tamamen lastik gibi esnek ve yumuşak bir hammaddedir. Doluluk Oranı

Parçanızın ne kadar doldurulacağını ifade eder. Bu seçenekte tamamen opsiyonel seçenekler oluşturmak ve parça özelliklerini sizin belirlemeniz için oluşturulmuştur. Varsayılan olarak genellikle %20 doluluk oranı seçilidir. Nadir parçalarda doluluk oranı gösterilmez ve genellikle %100 doluluk oranı ile baskı sağlanır. Özellikler sekmesinden varsayılan baskı özelliklerini kontrol edebilrsiniz.